ANA SAYFA KURUMSAL MEVZUAT HİZMETLERİMİZ DUYURULAR REFERANSLARIMIZ İNSAN KAYNAKLARI İLETİŞİM
 
HİZMETLERİMİZ « Önceki Sayfa
ORTAM MARUZİYET FAKTÖRLERİNİN ÖLÇÜMLERİ
 

İç Ortam Gürültü ve Titreşim Ölçümleri, bulunulan ortamda teçhizattan kaynaklanan gürültü ve titreşimin ölçülmesidir.

Maruziyet Gürültü ve Titreşim Ölçümleri ise, bulunan alanda çalışanların karşı karşıya kalması gereken sınırın ölçülmesidir. Maruziyet sınırı aşıldığında gerekli tedbirler alınmalıdır.

İSM SAĞLIK, Ortam ölçümlerinizi yapar. Ve ölçüm sonrası çıkacak sonucu raporlayarak firmaya sunar.

Eğer çıkan gürültü maruziyet sınırını aşıyor ise, ortamda gerekli iyileştirmelerin yapılması gerekir. Bunun çalışmaları yine İSM SAĞLIK tarafından yürütülür.

Eğer ekipman veya cihazda herhangi bir şekilde gürültü veya titreşimi maruziyet sınırının altına çekme şansı yoksa, gerekli kişisel koruyucu ekipmanlarını firmaya ve çalışanlarına önererek, bu ekipmanların kullanılmasını sağlar.

Ölçümlerde Hedef: Çalışanların sağlıklarının korunmasıdır. 

İSM SAĞLIK’nın Maruziyet Ölçümlerinde izlediği politika firmadan firmaya değişikliklik göstermektedir. Her firmaya, kendisine özel çözümler sunulmaktadır.

Örneğin, işyerinin değişik noktalarında yapılan ölçümlerin tamamı maruziyet sınır değerlerini aşıyor ise, bölüm girişine "Bu Bölümde Kulak Koruyucusu Kullanmadan Çalışmak Yasaktır" türünden bir ikaz İSM SAĞLIK tarafından yazılır ve bölümdeki tüm çalışanların kulak koruyucusu kullanmaları sağlanır. 

Ya da işyerinin bazı bölümlerinde yapılan ölçümler maruziyet sınırının altında olmakla birlikte, bazı tezgâhlarda çalışan operatörler gürültüye maruz kalıyorlarsa, bu durumda ilgili tezgâhın yanına "Kulak Koruyucusu Kullan" ikazı İSM SAĞLIK tarafından konulur ve operatörün bu koruyucuyu kullanması sağlanır.,

Esas Yapılması Gereken: Tezgâh ve makinelerde çalışan operatörlerin maruziyetinin tespiti olmalıdır.

İSM SAĞLIK, Bu ölçümleri yerleşim planı üzerinde de gösterir ve çalışma sahasına "Gürültü Haritası”nı asar.

"Gürültü Haritası" işyerinin tamamını kapsamalıdır. Maruziyet sınırının altında değer taşıyan bölümleri yerleşim planı üzerinde gösterir. Böylelikle İSM SAĞLIK, fabrikanın tüm bölümlerindeki durumu işverene göstermektedir.

Bu harita aynı zamanda, maruziyet bulunan yerlerde çalışanların kulak koruyucusu kullanmalarını takip etmek açısından da çok faydalıdır. Bu sebeple saha kontrolü yaparken İSM SAĞLIK Uzmanlarının şirketin belirli yerlerine astıracağı bu haritalardan faydalanabilirsiniz.


 
       
       
 

İŞ SAĞLIĞI
İŞ GÜVENLİĞİ
MERKEZİ
ORTAK SAĞLIK
VE GÜVENLİK BİRİMLERİ
İŞ GÜVENLİĞİ
UZMANLIĞI EĞİTİM
KURUMUMUZ
İLK YARDIM
EĞİTİM
MERKEZLERİ
İ S G LABORATUVARI
 
 

Samimi ekip ruhuna uygun olarak; görev bilinciyle çalışmak, günümüz teknolojisini ve tecrübelerini birleştirerek kaliteli hizmet vermek i’nin görevidir.

İsm İş Saglık Merkezi Ortak Saglık ve Güvenlik Birimi, çalisanlarının üstün bir ekip çalışması ile verimliliğin ve rekabet gücünün arttıgı, sürekli gelişen kalitesi ile de müşterilerini memnun eden bir şirket olmak amacındadir...

  » Kurumsal
  » Kalite
  » İnsan Kaynakları
 
  İşte Güvenlik İş Sağlığı ve Güvenliği Dergimiz. »
  21 ARALIK 2013 TARİHİNDE YAPILAN İŞYERİ HEKİMLİĞİ VE İŞ GÜVENLİ »
  Yeni Web Sitemiz Yayında.. »
 
  İSG SAĞLIK TARAMA HİZMETLERİ »
  İSG EĞİTİM HİZMETLERİ »
  ÇEVRE DANIŞMANLIĞI HİZMETLERİ »
REFERANSLARIMIZ
 
Referanslarımıza
Ulaşmak için lütfen tıklayınız »
İNSAN KAYNAKLARI
 
İnsan Kaynakları formuna
ulaşmak için lütfen tıklayın »
SORGULAMALAR
Çalışma Süresi Hesaplama için lütfen tıklayın »
 
   
  © 2013 İSM SAĞLIK.
  Tasarım : Arena Medya